DiecezjeMłodzi w akcji

Bp Libera: stwórzmy wspólnotę modlitwy młodego Kościoła

Bp Piotr LiberaFot. E. Bartkiewicz / BP KEP
  • Do stworzenia wspólnoty modlitwy młodego Kościoła, którego zadaniem jest iść i głosić Chrystusa, jedynego Pana i Zbawiciela człowieka, zachęcił bp Piotr Libera młodzież z diecezji płockiej.

  • Biskup skierował do młodych zaproszenie na diecezjalne obchody 33. Światowego Dnia Młodzieży w Niedzielę Palmową 25 marca w Płocku.

Bp Libera przypomina, że w tym roku w Kościele w Polsce obchodzona jest 450. rocznica śmierci św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży.

„To czas szczególnej modlitwy za młode pokolenie, które dojrzewa w naszych domach, szkołach i parafiach” – zaznacza hierarcha.

Dodaje też, że październiku w Rzymie odbędzie się Synod Biskupów poświęcony młodzieży. Cytuje także słowa papieża Franciszka, że podczas tego synodu młodzi będą wysłuchani przez wszystkich, także przez biskupów i papieża.

Biskup płocki zaprasza więc młodych w Niedzielę Palmową 25 marca do parafii św. Stanisława Kostki w Płocku, szczególnie tych, którzy w tym roku przyjmą sakrament bierzmowania oraz do młodzieży zaangażowanej w duszpasterstwo parafialne. Swoje zaproszenie kieruje też do młodzieży związanej z Ruchem Światło-Życie, Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży, Laboratorium Wiary, Wojskiem Gedeona, innymi grupami formacyjnymi oraz młodzieży szkół średnich i studentów.

Bp Libera zachęca, aby młodzi wspólnie stworzyli „wspólnotę modlitwy młodego Kościoła, którego zadaniem jest iść i głosić Chrystusa, jedynego Pana i Zbawiciela człowieka”.

Informuje też, że podczas Mszy św. w Płocku przekaże delegacji młodzieży Obraz z relikwiami św. Stanisława Kostki, które będą nawiedzały parafie diecezji płockiej.

Pasterz Kościoła płockiego dodaje również, że po Mszy św. jej uczestnicy przejdą do pobliskiej hali sportowej Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku, aby tam kontynuować spotkanie.

Zaproszenie biskupa płockiego jest dziś czytane w kościołach diecezji podczas niedzielnych Mszy św.

eg / Płock

Dodaj komentarz