Polska

Bp Solarczyk do młodych: Zaufajcie Bogu i Jego obietnicom

fot. flickr.com/ EpiskopatNews

Zaufajcie Bogu i Jego obietnicom. Tylko Jego miłość jest wieczna – zaapelował do młodych bp Marek Solarczyk w Niedzielę Palmową ostrzegając przed propozycjami współczesnego świata, które są ulotne, a gwarancje sukcesu i szczęścia bez pokrycia. Podczas 33. ŚDM Przewodniczący Rady KEP ds. Duszpasterstwa Młodzieży poprowadził drogę krzyżową, która przeszła ulicami stołecznego Gocławia. Nabożeństwo poprzedziła Msza św. w sanktuarium św. Ojca Pio.

W rozważaniach drogi krzyżowej bp Solarczyk zachęcał młodych ludzi, by zawierzyli swoje życie Bogu i dali Mu się prowadzić.

Nie porzucajcie Jezusa odchodząc do tych, których słowa są ulotne, siły słabe, a gwarancje sukcesu i szczęścia zbyt często bez pokrycia. Dajcie się poprowadzić drogą wiary i poznawajcie Tego, którego miłość jest wieczna i jest źródłem świętości.

zaapelował.

Nawiązując do kolejnych upadków Chrystusa zwrócił uwagę na przyczyny kryzysów u młodych ludzi. Jak stwierdził – jednym z najbardziej dotkliwych jest doświadczenie samotności.

Powstrzymajmy te dramaty! Wysłuchajmy innych, tych blisko nas i tych, których Bóg stawia na naszej drodze – zachęcał wiernych bp Solarczyk przekonując, że Jezus posługuje się ludźmi, by dotrzeć do serca człowieka. – Pomagajmy zatem młodym zrozumieć życie Boga, bo tylko wówczas będą mogli zrozumieć swoje życie!

zaapelował.

Podkreślając wartość Bożego prawa oraz szacunku dla dziedzictwa przodków, przestrzegł młodych przed pychą wyrażającą się w samowystarczalności i odrzucaniem pouczeń innych.

Nauczmy się korzystać z naszej wolności i doceńmy wszystkich, którzy prawdziwie troszczą się o nasze dobro.

zachęcał duchowny.

Ostrzegł, że w przeciwnym wypadku grozi człowiekowi porażka i upadek.

Zatrzymując się nad postawą Szymona z Cyreny podkreślił wartość wspólnoty.

Jezus wysyłał swoich apostołów po dwóch, by umacniało się ich doświadczenie wspólnoty, rozwijały kolejne rozmowy i ewangelizacyjne wysiłki. Niech więc nasze parafie, wspólnoty religijne, rodziny, przyjaźnie dadzą szansę młodym na przeżycie takich tajemnic.

zaapelował bp Solarczyk.

Przestrzegł również przed osądzaniem drugiego człowieka.

Zanim wypowiemy słowa oskarżenia wobec naszego bliźniego, a może nawet będziemy bliscy przekreślenia jego wartości i odmówimy mu prawa do poprawy, posłuchajmy słów Jezusa, który wzywa nas do miłosierdzia, do podania dłoni potrzebującemu.

zaapelował biskup.

Zwrócił również uwagę na wartość świadectwa wiary.

Każdy człowiek, a szczególnie młody, otrzyma nieocenione wsparcie, kiedy najpierw my złożymy ręce do modlitwy, przebaczymy urazy, nie będziemy nazywać naszych grzechów chwalebnym efektem ludzkiej wolności i z tęsknotą będziemy poszukiwali ojcowskich ramion Boga w łaskach sakramentów.

mówił duchowny.

Nabożeństwo poprzedziła Msza św. w sanktuarium św. Ojca Pio. W homilii bp Solarczyk podkreślił, że pokój, którego człowiek pragnie jest owocem Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.

Przekonywał, że wbrew ludzkim doświadczeniom oraz opiniom świata, Bóg nieustannie towarzyszy człowiekowi na drodze życia.

By tego doświadczyć trzeba Mu zaufać tak, jak to uczynił Chrystus na krzyżu.

powiedział duchowny.

Zwrócił uwagę, że najbardziej widocznym znakiem Bożej obecności w ludzkim życiu są sakramenty.

mag / Warszawa

Dodaj komentarz