Papież do młodychPolskaWatykan

Co Franciszek powiedział młodym w Krakowie?

Papież Franciszek w PolsceFot. Mazur / BP KEP
  • Rocznica Światowych Dni Młodzieży w Krakowie skłania do przypomnienia głównych wątków orędzia, jakie 2 milionom młodych z całego świata przekazał tam papież Franciszek.

Poznaj dziesięć drogowskazów, jakie wskazał papież Franciszek podczas ŚDM Kraków 2016:

 Papież Franciszek w Polsce
Fot. Mazur / BP KEP

1. Dzięki wam świat może być lepszy!

Franciszek przyjeżdżając do Krakowa rozpoczyna – już w pierwszym swym przemówieniu do młodych na Błoniach (28 lipca) – od ukazania im prawdziwego piękna młodości, jako czasu marzeń, spotkania z Chrystusem i najważniejszych życiowych wyborów. Stawia przed nimi wysoką poprzeczkę, zachęcając do reformy otaczającego świata w kluczu wartości ewangelicznych. Podczas powitania z młodymi mówi wprost: „Nie ma nic piękniejszego niż podziwianie pragnień, zaangażowania, pasji i energii, z jaką wielu młodych ludzi przeżywa swoje życie”.

I stąd – wyjaśnia – w każdym z młodych, kryje się wielka, pozytywna siła, zdolna do przemiany świata. Pod jednym wszakże warunkiem, usłyszenia, otwarcia się na wewnętrzny głos, który nas ku temu zachęca. Podobnie jak Jan Paweł II ukazuje młodym, że są nadzieją dla Kościoła i współczesnego świata, że to właśnie dzięki nim świat może być lepszy.

Dodaj komentarz