PolskaW drodze na synod

Dziś rozpoczyna się Krajowe Forum Duszpasterstwa Młodzieży

Ręce, młodzi krągFot. Foter.com
  • Duszpasterze młodzieży i młodzi delegaci ze wszystkich polskich diecezji spotkają się w najbliższy weekend w Warszawie w ramach XV Krajowego Forum Duszpasterstwa Młodzieży.

  • Podczas zjazdu zostaną zaprezentowane informacje dotyczące przygotowań do ŚDM w Panamie i tegorocznego Synodu Biskupów.

W jaki sposób wykorzystać tegoroczny Synod Biskupów oraz przyszłoroczne ŚDM w Panamie, aby nie były one jedynie „eventami”, ale inspiracją do dalszego towarzyszenia młodzieży – o tym będą rozmawiać uczestnicy XV Krajowego Forum Duszpasterstwa Młodzieży, które w najbliższy piątek rozpocznie się w Warszawie. Wezmą w nim udział diecezjalni duszpasterze i przedstawiciele młodzieży ze wszystkich polskich diecezji.

Podczas spotkania zostaną zaprezentowane m.in. szczegóły dotyczące przygotowań do październikowego Synodu Biskupów nt. „Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania” i udziału polskiej młodzieży w rzymskiej pielgrzymce, która odbędzie się równolegle z obradami biskupów z całego świata i będzie połączona z obchodami Roku św. Stanisława Kostki.

Uczestnicy XV KFDM zapoznają się także z najnowszymi informacjami dotyczącymi udziału Polaków w Światowych Dniach Młodzieży. W czasie wolnym zwiedzą też Warszawę, m.in. Centrum Nauki Kopernik i taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki.

Przygotowania do Synodu Biskupów i ŚDM w Panamie były też tematem obrad Rady KEP ds. Duszpasterstwa Młodzieży, która obradowała dziś w Warszawie pod przewodnictwem bp. Marka Solarczyka.

Wydarzenia Centralne 34. ŚDM Panama odbędą się w dniach 22-27 stycznia 2019 r. pod hasłem „Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!” (Łk 1,38). Poprzedzą je Dni w Diecezjach, które odbędą się od 17 do 21 stycznia 2019 na terenie Panamy, Kostaryki i Nikaragui. Informacje o polskich przygotowaniach można znaleźć na stronie: kierunekpanama.pl. Według wstępnych szacunków, Polacy będą najliczniejszą grupą z Europy podczas spotkania w Panamie, dokąd planuje się wybrać ok. 2-3 tys. z naszego kraju.

abd / Warszawa

Dodaj komentarz