DiecezjeMłodzi w akcjiŚwiat

Aplikacja połączy młodzież z wielu krajów

Telefon aplikacjaFot. Gilles Lambert / Unsplash.com
  • Koszalińskie duszpasterstwo młodzieży we współpracy z młodzieżą z niemieckiej archidiecezji Paderborn przygotowało aplikację na telefon pn. „Onword”, która pomoże młodym Europejczykom pokonywać bariery w sferze wiary w Boga i wspólnoty międzyludzkiej.

Aplikacja „Onword” jest pomocą duszpasterską dla księży i liderów współpracujących z młodzieżą i ma być impulsem do comiesięcznych rozważań słowa Bożego oraz dotyczących pokoju na świecie. Każdego pierwszego dnia miesiąca przekaże odbiorcy krótkie motto i „List do ciebie” zachęcający do aktywnego życia wspólnotowego w oparciu o słowo z Pisma św.

Publikowana jest w 17 językach, także po polsku. Można ją pobrać za darmo w Sklepie Play.

Aplikacja skierowana jest szczególnie do młodzieży, która w wakacje spotka się w Koszalinie w ramach międzynarodowego projektu „Go4Peace”, którego celem jest budowa pokoju na świecie.

Młodzież z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej zna projekt, ponieważ w ubiegłym roku uczestniczyła w obozie międzynarodowym „Go4Peace” w albańskiej Szkodrze, gdzie pomagała m.in. przy odbudowie domu dla ubogiej rodziny chrześcijańskiej, remontowała szkołę i wykonywała prace społeczne.

Jak informuje ks. Andrzej Zaniewski, duszpasterz młodzieży diecezji koszalińsko-kłobrzeskiej, organizatorzy z niemieckiej archidiecezji Paderborn zaproponowali, by kolejne spotkanie pod hasłem „Go4Peace” odbyło się w Koszalinie 10-20 sierpnia 2018 roku. W tym czasie młodzież całej Europy będzie się uczyć się przeżywać swoją wiarę, jak również wyrażać ją poprzez zaangażowanie na rzecz lokalnej społeczności.

Szczegółowe informacje o zapisach organizatorzy umieścili na stronie internetowej projektu www.pieces4peace.net/de/.

km / Koszalin

Dodaj komentarz