PolskaW drodze na synod

„Młodzież za Synod” – rozpoczyna się ogólnopolska sztafeta modlitewna młodzieży

Młodzi Synod 2018Fot. Papaioannou Kostas / Unsplash.com

W całej Polsce rozpoczyna się modlitewna sztafeta „Młodzi za Synod”. Inicjatywa, polegająca na codziennej modlitwie młodych ludzi w intencji Synodu Biskupów, potrwa do dnia rozpoczęcia Synodu Biskupów nt. młodzieży, tj. 3 października. Włączyć się w nią mogą wspólnoty i grupy młodzieżowe z całej Polski.

„W półrocznej modlitewnej sztafecie chcemy otoczyć modlitwą wszystkich młodych na całym świecie, Księży Biskupów oraz owoce tego spotkania. Każdego dnia jedna grupa młodzieżowa lub wspólnota modli się w intencji Synodu Biskupów, jego uczestników i młodzieży na świecie. Wszystkie grupy modlą się tymi samymi modlitwami: oficjalną modlitwą za Synod oraz jedną dziesiątką różańca” – czytamy na fanpage’u inicjatywy „Młodzież za Synod”.

Inicjatorami sztafety modlitewnej z udziałem młodych ludzi z całej Polski jest Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM. Rozpoczęta dziś modlitwa potrwa do pierwszego dnia obrad Synodu Biskupów nt. młodzieży, tj. 3 października br. Grupy i wspólnoty chętne do podjęcia modlitwy mogą zgłaszać się za pomocą formularza dostępnego online: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdOClJdiUTttcyaqIDk6lQXRq9h7fsjZoCJVc7JNrh0-V4Qxg/viewform

Szczegółowy grafik modlitwy z udziałem poszczególnych grup i wspólnot jest systematycznie uzupełniany na fanpage’u wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1722432897846730/

XV Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów nt. „Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania” odbędzie się w Rzymie w dniach 3-28 października z udziałem biskupów z całego świata.

abd / Warszawa

Dodaj komentarz