DiecezjeMłodzi w akcjiPolska

#PANaMY – rywalizacja o wyjazd na ŚDM

#PANaMYFot. materiały prasowe
  • #PANaMY – to propozycja duszpasterska dla młodzieży diecezji siedleckiej.

  • Za pośrednictwem specjalnej aplikacji na smartfony, młodzi ludzie otrzymują kolejne zadania, które pomagają w pogłębianiu wiary, poznawaniu Kościoła i przygotowaniach do kolejnej edycji ŚDM.

  • Przy okazji rywalizują o darmowy wyjazd na spotkanie młodych w Panamie i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

„Wiesz, że można wygrać wylot do Ameryki za free? To nie jest ściema, jeżeli wygrasz to polecisz za darmo do Panamy w styczniu 2019 r. Odbędą się tam Światowe Dni Młodzieży, będą trwały prawie 2 tygodnie.

#PANaMY
materiały prasowe

Jeżeli natomiast boisz się latać, lub wolisz mieć nagrodę w ręku to wybierz iPhone 7 i oglądaj ŚDM w Panamie na wyświetlaczu swojego nowego telefonu. Możesz zawsze wybrać drona i nim latać w przestworzach, wybór należy do Ciebie” – zachęcają młodych internautów twórcy aplikacji i programu duszpasterskiego #PANaMY.

Wśród zadań, które dotychczas zaproponowano uczestnikom nietypowej rywalizacji, znalazło się m.in. odsłuchanie jednej z „Dobranocek” o. Adama Szustaka, a także zapoznanie się z papieskim przesłaniem do młodzieży i quiz związany z Synodem Biskupów o młodzieży.

„Zadania będą zróżnicowane, przez co i wartość punktowa będzie różna. Im trudniejsze zadanie tym więcej punktów osoba zdobędzie za wykonanie. Wyzwania będą z różnych dziedzin. Pojawią się zadania związane z udziałem w wydarzeniach, ale także z lokalizacją i zachętą do odwiedzenia konkretnych miejsc – pewnych punktów na mapie. Następnie zapoznanie się z historią, tradycją i odpowiedzenie na pytania dotyczące specyfikacji miejsca, w którym się znajduje. Aplikacja służyć będzie także promocji zdrowia i sportu. Jednym z zadań będzie przejście np. odległości 3 km w czasie nie dłuższym niż 40 minut (przykładowe dane)”

~ www.panamy.pl

Projekt #PANaMY rozpoczął się w listopazie i wciąż można do niego dołączyć – do udziału zaproszeni są także młodzi mieszkający poza diecezją siedlecką, a nawet granicami Polski. Aby wziąć w nim udział należy pobrać aplikację PANaMY, która jest kompatybilna z systemami Android od wersji 4.4 oraz iOS od wersji 9.0. Udział w projekcie jest darmowy, a trzy główne nagrody przewidziane przez organizatorów, to wylot na ŚDM do Panamy, iPhone 7 oraz dron.

Organizatorem projektu jest Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Siedleckiej. Szczegółowe informacje oraz regulamin znajdują się na stronie internetowej.

 

Dodaj komentarz