Papież do młodychW drodze na synodWatykan

Papież: młodzi, weźcie udział w #sinodo18!

Papież Franciszek wideoprzesłanieFot. YouTube / Vatican
  • Franciszek za pomocą Twittera zwrócił się do młodych i zachęcił ich do zaangażowania w proces synodalny poprzedzający przyszłoroczny Synod Biskupów, którego tematem będzie: „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania”.

Ojciec Święty prosi młodych, aby wzięli udział w przygotowaniach do przyszłorocznego Synodu Biskupów, wypełniając ankietę przygotowaną przez Sekretariat Synodu. Tweet pojawił się z okazji przypadającego 12 sierpnia Dnia Młodzieży, ogłoszonego przez ONZ.

Papież podkreślił, że młodzi są nadzieją Kościoła i zapytał ich, jak wyobrażają sobie swoją przyszłość, po czym odesłał ich do dostępnej w internecie ankiety, gdyż zapowiedziane na październik 2018 zgromadzenie synodalne będzie poświęcone właśnie młodym i ich powołaniu. Radość z tego gestu papieskiego wyraził sekretarz generalny Synodu Biskupów kard. Lorenzo Baldisseri.

„Bardzo się cieszę, że Ojciec Święty zwraca się tym tweetem do młodych w dniu, w którym obchodzi się Światowy Dzień Młodzieży. Pracujemy nad przygotowaniem Synodu w 2018 r. Wielką wagę przywiązujemy do komunikacji społecznej. Chciałbym podkreślić, że Synod Biskupów uruchomił niedawno specjalną stronę dla młodych”

– napisał kardynał. Wyjaśnił, że jest to przede wszystkim nowy kwestionariusz dla nich, który można znaleźć na stronie youthsynod2018.va.

Zdaniem włoskiego purpurata kurialnego sobotni tweet papieża „będzie na pewno silnym bodźcem”. „W ten sposób zwraca się on bezpośrednio do młodych. Pamiętajmy, że podczas czuwania przed Światowym Dniem Młodzieży Franciszek powiedział: synod należy do młodych, to wasz synod” – przypomniał kard. Baldisseri.

Dodaj komentarz