DiecezjeMłodzi w akcji

Ruszyły zapisy na XVI Forum Młodych w Krakowie

Kraków Forum Młodychmateriały prasowe
  • Pod hasłem „Nie bój się…” odbędzie się 23-25 marca XVI Forum Młodych Archidiecezji Krakowskiej.

  • Jak co roku, Forum Młodych wpisuje się w diecezjalne obchody 33. Światowego Dnia Młodzieży.

W planie trzydniowego spotkania są konferencje, wspólna modlitwa, koncert oraz wyjście pod hasłem „Nie bój się, spotkaj Chrystusa w swoim bliźnim”. Kulminacją forum jest Msza Św. w Katedrze Wawelskiej pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego w Niedzielę Męki Pańskiej (Palmową). Tematem tegorocznej edycji Forum są słowa „Nie bój się…” (Łk1,30) – hasło Światowego Dnia Młodzieży, który przed spotkaniem w Panamie odbywa się na poziomie diecezjalnym.

– Kiedy zaczęliśmy tworzyć te spotkania 16 lat temu, w Krakowie nie było żadnych corocznych obchodów ŚDM – wspomina moderator RAM ks. Paweł Kubani. Jak dodał, przez to symboliczne spotkanie młodych z biskupem diecezji inicjatorzy forum chcieli wypełnić pragnienie serca Ojca Świętego, który ustanowił ŚDM.

Zaproszenie na Forum kierowane jest nie tylko do młodzieży należącej do przyparafialnych grup Ruchu Apostolstwa Młodzieży – wziąć udział może każdy w wieku od 15 do 30 roku życia. Listy z zaproszeniem posłano do wszystkich parafii w archidiecezji krakowskiej. – Młodzi lubią być razem, integrować się i poznawać, dlatego chcieliśmy zapewnić, by w dobry sposób przeżyli swoje święto – zauważa ks. Kubani.

Każdy, kto zdecyduje się na przyjazd na Forum, proszony jest przez organizatorów o przywiezienie symbolicznego gwoździa, z przymocowanym napisem „To nie gwoździe Cię przybiły, lecz mój grzech”. Będą one wykorzystane podczas planowanej Drogi Krzyżowej.

Zgłoszenia można dokonać w biurze Grupa Apostolskich RAM Archidiecezji Krakowskiej przy ul. Wiślnej 12/7 lub kontaktując się na biuro@grupyapostolskie.pl do 19 marca.

Grupy Apostolskie są ruchem zainicjowanym w 1973 roku przez kard. Karola Wojtyłę – ówczesnego biskupa krakowskiego. Formacja młodzieży odbywa się m.in. przez spotkania w kilkudziesięciu parafiach w całej archidiecezji oraz rekolekcje wyjazdowe.

eko / Kraków

Dodaj komentarz