KomentarzMłodzi w akcjiŚwiat

Stuttgart: Modlitwa w intencji ŚDM podczas Targów Turystycznych

Premiera niemieckiej wersji hymnu ŚDM Panama 2019 i ekumeniczna modlitwa w intencji młodzieży i przyszłorocznego spotkania młodych.

 

Wydarzenia te  towarzyszyły trwającym w niedzielę 14 stycznia w Stuttgarcie Międzynarodowym Targom Turystyki i Wypoczynku CMT 2018.

W spotkaniu modlitewnym w centrum wystawienniczym wzięli udział m.in. arcybiskup Panamy Jose Ulloa Mendieta i bp Gebhard Fürst, ordynariusz diecezji Rottenburg-Stuttgart.

Autorami niemieckojęzycznej wersji hymnu ŚDM jest Raphael Schadt z augsburskiej wspólnoty ewangelizacyjnej Credo-Online. Zaproponowane przez niego tłumaczenie zostało wybrane spośród wielu propozycji, jakie w ramach konkursu napłynęły do konferencji episkopatów Niemiec oraz Austrii.

Jak podkreśla w wywiadzie dla Credo-Online autor zwycięskiej wersji, prace nad kompozycją zajęły mu dwa dni: jeden dzień poświęcił na przygotowanie tekstu, drugi – nagranie aranżacji fortepianowej, a całość materiału wysłał zaledwie kilka godzin przed zamknięciem konkursu.

Premiera niemieckojęzycznej wersji hymnu ŚDM Panama 2019 odbyła się podczas trwających w Stuttgarcie Międzynarodowych Targów Turystyki i Wypoczynku CMT 2018, której jednym z dwóch głównych gości jest Panama. W ramach promocji kraju i przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży, w niedzielne popołudnie w centrum targowym odbyła się ekumeniczna modlitwa w intencji młodzieży i przyszłorocznego spotkania, połączona z przedstawieniem idei ŚDM i prezentacją hymnu.

We wspólnej modlitwie wzięli udział m.in. arcybiskup Panamy Jose Ulloa Mendieta, bp Gebhard Fürst, ordynariusz diecezji Rottenburg-Stuttgart, delegaci ds. młodzieży z 17 krajów Europy, obradujący w tych dniach w Stuttgarcie oraz liczni odwiedzający targi.

Wydarzenia Centralne 34. ŚDM Panama odbędą się w dniach 22-27 stycznia 2019 r. pod hasłem „Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!” (Łk 1,38). Poprzedzą je Dni w Diecezjach, które odbędą się od 17 do 21 stycznia 2019 na terenie Panamy, Kostaryki i Nikaragui. Informacje o polskich przygotowaniach można znaleźć na stronie: kierunekpanama.pl Według wstępnych szacunków, Polacy będą najliczniejszą grupą podczas spotkania w Panamie, dokąd planuje się wybrać ok. 2-3 tys. osób z Polski.

abd (KAI) / Stuttgart

Dodaj komentarz