Wideo

Tomek Mackiewicz: w górach jestem bliżej Boga

  • “Jestem bliżej Boga tutaj, zdecydowanie bliżej Boga, a to ze względu na strach przed śmiercią, kalectwem, bólem, cierpieniem itd” – zwierzał się internautom Tomek Mackiewicz podczas ubiegłorocznej wyprawy na Nanga Parbat.

Krótki filmik opowiadający o psychicznych zmaganiach podczas samotnych wypraw w góry, Tomek Mackiewicz zamieścił w ubiegłym roku na swoim profilu na Facebooku. Zwierza się w nim, że góry zbliżają go do Boga, a podczas wypraw nuci pieśni takie, jak “Abba Ojcze” i “Down to the River to Pray”.

“Jestem bliżej Boga tutaj, zdecydowanie bliżej Boga, a to ze względu na strach przed śmiercią, kalectwem, bólem, cierpieniem itd” – mówił polski himalaista, podczas nieudanej samotnej róby zdobycia ośmiotysięcznika Nanga Parbat, dziewiątego najwyższego ośmiotysięcznika na świecie (8126 m. n.p.m.)

28 stycznia 2018 r. Tomek Mackiewicz został uznany za zmarłego podczas wyprawy na Nanga Parbat, którą podjął wspólnie z francuską himalaistką Elisabeth Revol. Z powodu pogarszających się warunków atmosferycznych ekipa ratunkowa, której udało się uratować Revol, nie mogła podjąć akcji ratunkowej w celu sprowadzenia do bazy Mackiewicza, który pozostał na wysokości ok. 7200 m. n.p.m.

Zobacz także na: www.stacja7.pl

Internauci modlą się w intencji himalaisty, zachęcając siebie nawzajem hashtagiem #PrayForTomek i uczestnicząc m.in. w facebookowym wydarzeniu pt.  „Modlitewny Szpej”: https://www.facebook.com/events/418551265242903/

 

Dodaj komentarz